ALMANCA SAYıLAR SECRETS

almanca sayılar Secrets

almanca sayılar Secrets

Blog Article

Burada denizde hangi hayvanların yaşadvertisementığını, denizdeki yaşamın neden tehdit altında olduğunu ve deniz hayvanlarına nasıl gardenımcı olabileceğimizi öğrenin.

Bu two tercih haricinde Almanca öğrenmenin bir diğer yolu ise Almanca ders kitapları ya da internette Almanca eğitimi ile ilgili videoları izlemek ve makaleleri okumak olacaktır. Ancak internetten eğitim yukarıdakilere nazaran Helloç verimli olmayacaktır.

Bu Konumuzda yazılan içeriği not alarak çalışmayı unutmayın. Pekiştirme için sitemizde yer alan diğer Almanca konularımıza bakabilir alıştırmalar yapabilirsiniz. Almanca dilini kullanırken, sayılardan çAlright sık bahsederiz. Almanca Sayılar ve Okunuşu yazılışı

Kırmızı alanları dolduralım Kırmızı alanlar eksik veya hatalı girildi. Lütfen bu alanları düzeltip tekrar gönderelim

 Almanca dilinde "die Zahlen" kelimesi sayılar anlamını ifade eder. Birinci, beşinci, onuncu, yirminci gibi sıra sayıları ise karşımıza die Ordinalzahlen şeklinde çıkmaktadır. Almanca Sayılarda 20’den sonra gelen sayılar, birler ile onlar basamağının arasına “und” kelimesinin gelmesiyle birlikte oluşturulmaktadır.

Aşağıdaki konuda yer alan tablolarda selamlaşma ve vedalaşma ile ilgili kelimelere göz atabilirken, günlük hayatta en sık kullanılan konuşma kalıplarına da erişebilirsiniz.

Almanca dilinde kullanılan sayılar aşağıda telafuzları ile verilmiştir. Almanca'da sayı saymayı öğrenmek biraz pratikle çAlright kolay.

Cevapla Anonim diyor six sene önce Sait zehn halb diye olur ben almanyada yasiyorum ve burda doğdum

Yirmiden sonraki sayılarda iki basamak arasına “ve – und” kelimesi eklenir. Önce birler basamağı sonra onlar basamağı okunur.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertımı, e-posta adresimi ve Website adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Evet değerli almanca öğrenen arkadaşlar, bu dersimizde baştan sona Almanca sayılar konusunu sizler için ele almaya çalıştık. Umarız almanca sayılar ve okunuşları

Bizde bu yazımızda sizlere Almanca öğrenirken öğrenilmeye ilk başlanacak olan Seviye 1 Almanca derslerinin içeriğinde yer alan Almanca Sayıları sizler için sıralardık.

Almanca one hundred e kadar sayılar konusu burada bitmiştir. Aşağıda almanca sayılar üzerine daha detaylı alıştırmalar ve örnekler bulabilirsiniz.

Almancada iki almanca sayılar basamaklı sayılar okunurken İlk önce birler basamağındaki rakam okunur ve araya’und’yani Türkçe karşılığı olarak’ve’Bağlaçı gelir. Daha Sonra ise Onlar Basamağındaki sayı okunur.

Report this page